Szczyrk - co warto wiedzieć w kontekście weekendu listopadowego

Nie ma złych momentów na wypoczynkowy wyjazd w góry - co najwyżej można nie mieć urlopu albo innej dobrej okazji, żeby wybrać się w taką ukierunkowaną na relaks podróż po Polsce. Zastanawiając się nad dobrym pretekstem do takowych wczasów na wysokim poziomie, warto poważnie pomyśleć o weekendzie listopadowym. Jesienią w górach również może być niezwykle pięknie i przyjemnie, a Szczyrk będzie tutaj bardzo dobrym przykładem.

Malownicza górska okolica, całe mnóstwo dostępnych sposobów na miłe spędzenie wolnego czasu, z czego sporo gromadka dotyczący aktywnego wypoczynku, a na dokładkę znajdzie się też parę muzeów i zabytków. Dobitnie rzecz ujmując: nic, tylko szukać konkretnych ofert na długi, listopadowy weekend w Szczyrku, które będą spełniać oczekiwania dotyczące standardów oraz kosztów pobytu. Ośrodków turystycznych różnych typów i kategorii funkcjonuje tutaj całkiem spora liczba, dlatego znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno sprawić większych problemów. Tym bardziej, że w wielu miejscach oferowane są specjalne pakiety na rzeczoną okoliczność.

Skoro kwestię wolnych łóżek na tych parę dni weekendu listopadowego w górach mamy już za sobą, pora przejść do jeszcze bardziej interesujących z punktu widzenia podróżnych spraw. A mianowicie - atrakcji turystycznych Szczyrku i okolicznych miejscowości, zapewniających całą gamę pozytywnych wrażeń. O wiele lepszych w odbiorze niż przesiadywanie w domu albo oglądanie niepodległościowych pochodów w telewizji, gdzie bez politycznej awantury praktycznie nie może się obejść. Jak już zostało wspomniane wcześniej, listopadowy weekend będzie świetną okazją do urządzenia sobie paru krajoznawczych wycieczek i popracowania nad formą fizyczną w górach, przy wyjątkowo sprzyjającym sportowcom klimacie.

Bez wyprawy na Skrzyczne - najwyższą górę w całym Beskidzie Śląskim - z pewnością się nie obejdzie. Można zdobyć szczyt na piechotę, można spróbować wjechać na rowerze, można wybrać się na konną przejażdżkę, a w ostateczności można też wjechać kolejką. Tak czy inaczej, dla czekających tam widoków zdecydowanie warto. Nie zaszkodzi też sprawdzić oferty obiektów sportowych Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Niejedną atrakcję proponuje też Beskid Sport Arena - przy sprzyjających warunkach już w długi weekend listopadowy część tras będzie naśnieżona, powinien też działać tor saneczkowy.

A jeśli Szczyrk miałby być przede wszystkim bazą noclegową na krótkie wypady po okolicy, na liście “Do zobaczenia” warto umieścić parę mniej i bardziej znanych miejsc w górach. Od szczyrkowskiego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski począwszy, przez swojską Kozią Zagrodę w Brennej, a skończywszy na nieodległym przecież Żywcu i tamtejszych zamkach, Muzealnym Parku Miniatur czy Muzeum Browaru.

Galeria
Dodano: 2017-10-03 12:13:00

Komentarze (2)
MaThek
3.10.2017 13:57

Szczyrk kojarzy mi się przede wszystkim z dużym, wszelako podupadłym w ostatnich latach kurortem narciarskim. Nawet bym nie pomyślał, żeby wyjeżdżać tam w na długi weekend w listopadzie. Z drugiej jednak strony - słonecznych i ciepłych dni w ostatnie miesiące roku generalnie przybywa (tak nam się zmienia klimat),więc biorąc pod uwagę miejscową przyrodę, nie musi być to taki kiepski pomysł.

Anonim
2.07.2019 11:47

Na długi listopadowy weekend Szczyrk może być naprawdę dobrym pomysłem. Cisza, spokój i krajobraz skłaniają do refleksji. Jest co pozwiedzać nawet podczas niepogody więc myślę, że spokojnie można listopadowy urlop zaplanować właśnie tam.

Dodaj komentarz