Majówka za granicą? Gdzie warto jechać?

Majówka zawsze zachęca do tego, by pomyśleć o odpoczynku. W tym roku nadarza się do tego wyjątkowa okazja, ponieważ w tygodniu będą tylko trzy dni pracujące. Jeśli zatem uda się załatwić wolne, to można pomyśleć o kilku dniach odpoczynku za granicą. Tylko gdzie właściwie jechać? Gdzie wyjechać na majówkę? Poniżej kilka propozycji! Koniecznie się z nimi zapoznaj! 

Majówka w Grecji

Jedną z ciekawszych opcji może okazać się majówka w Grecji. To miejsce, które zachwyca nie tylko bogatą historią, czy licznymi zabytkami, ale także nietuzinkowymi widokami zapierającymi dech w piersiach. Planując swój pobyt w Grecji, oczywiście warto też pomyśleć o podróży na którąś z najpopularniejszych wysp – Kretę, Rodos, czy Santorini, ponieważ są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

 

Warto także wspomnieć o sprzyjających warunkach do odpoczynku. Temperatury w maju utrzymują się tutaj na poziomie, który sprzyja nawet długiemu przebywaniu na plaży. Najczęściej wynoszą około 24°C, więc to optymalna wartość, przy której można poczuć się dobrze. Choć woda może być dość chłodna, to i tak możemy do woli korzystać z obecności słońca.

 

W Grecji jest także małe ryzyko opadów i nie ma w tym okresie tak dużo turystów, więc jeśli pada pytanie gdzie jechać na majówkę? (https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/gdzie-na-weekend-majowy/) to właśnie Grecja powinna być brana pod uwagę, zwłaszcza że w maju loty są oferowane w bardzo atrakcyjnych stawkach.

 

Wystarczy sprawdzić na ofertę najpopularniejszych przewoźników, a na pewno uda nam się upolować bilety w dobrych cenach, o ile nie będziemy czekali z tym do ostatniego momentu.

 

Majówka w Tajlandii

Bardzo ciekawą propozycją ma majówkę za granicą może okazać się Tajlandia. To wyjątkowe miejsce, które zachwyca ciepłym klimatem, ale także rajskimi plażami. W maju temperatura w tym kraju przekracza nawet 30°C, więc chyba nikt nie powinien narzekać.

 

Poza tym, Tajlandia zachwyca nas też ciekawą historią i dużą ilością zabytków. Do najbardziej znanych zalicza się Świątynię Odpoczywającego Buddy Wat Pho, Świątynię Świtu, czy nawet Pałac Vimanmek. Jednak to tylko kilka propozycji, ponieważ w Tajlandii jest znacznie więcej ciekawych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Nie sposób pominąć też tego, że tutejsza ludność jest bardzo przyjaźnie nastawiona do cudzoziemców, więc można poczuć się tutaj jak w domu.

 

Majówka we Włoszech

Na majówkę idealnie nadają się Włochy, zwłaszcza jeśli jesteśmy bardziej nastawieni na zwiedzanie tego wyjątkowego kraju. Temperatura w maju oscyluje w granicach 15-21°C, więc nie są to idealne warunki do plażowania. Jednak do zwiedzania i poznawania włoskiej kultury jak najbardziej.

 

Poza tym, to właśnie na początku maja przyroda budzi się do życia, więc również w wybranych regionach Włoch robi się bajkowo i  na pewno warto to zobaczyć na własne oczy. Nawet z zakupem biletów nie będzie żadnych problemów, ponieważ u najlepszych przewoźników czekają bardzo atrakcyjne oferty.

 

Majówka w Egipcie

Świetną opcją na majówkę za granicą może okazać się też Egipt, zwłaszcza że pogoda tutaj dopisuje niemalże przez cały rok. W maju jest ona szczególnie sprzyjająca na błogi wypoczynek, ponieważ w tym czasie temperatury wahają się od 24 do 34°C. Zatem majówka jest doskonałą okazją, by nie tylko poznać historię tego wyjątkowego kraju, ale również naładować baterie i wrócić do kraju opalonym.

 

Dzięki temu rozpoczniemy już wakacje z ciałem muśniętym słońcem. Poza tym, pobyt w maju wychodzi korzystnie pod względem ekonomicznym, ponieważ w tym czasie wiele biur podróży ma przystępne oferty, więc jeśli dobrze je sprawdzimy, to może się okazać, że pobyt w Egipcie wyniesie nas taniej niż nad polskim morzem, czy w górach.

 

Majówka w Turcji

Niewątpliwie na naszą uwagę zasługuje także Turcja, ponieważ to kraj o wielu możliwościach, więc każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiednie atrakcje. Nie brakuje tutaj miejsc, które sprzyjają wypoczynkowi, ale też takich, które pozwolą nam poznać lokalną kulturę. Turcja zachwyca też pod względem dużej ilości ciekawych zabytków, które po prostu trzeba odwiedzić. Wapienne tarasy, starożytne Myry, czy nawet wyspa Kekova, to tylko kilka propozycji. Poza tym pogoda w maju jest bardzo dobra, choć trzeba liczyć się z tym, że mogą zdarzyć się przelotne opady.

 

Majówka w Meksyku

Tak długa majówka zachęca do tego, by rozważyć wyjazd do dalszych zakątków świata. Na pewno nie zawiedziemy się, gdy wybór padnie na Meksyk, ponieważ od maja do października temperatury są tutaj najwyższe, więc można złapać świetną opaleniznę i podładować baterie do wakacji. Co więcej, Meksyk zachwyca nas też pod względem ilości ciekawych miejsc, czy zabytków.

 

Na pewno warto tutaj zobaczyć Piramidy Chichen Itza, czy studnie krasowe w wapiennych skałach. Nie sposób też pominąć urokliwych plaż, które są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Loty do Meksyku również oferowane są w dobrych cenach, więc warto je sprawdzić i już dziś zaplanować swoją majówkę.

 Dodano: 2023-04-26 10:27:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz