Karpacz jako propozycja na długi weekend w listopadzie

Początek listopada nie należy póki co do najpopularniejszych okazji na wypoczynkowe wojaże po Polsce, ale potencjał niewątpliwie jest spory. Zwłaszcza za sprawą ustawowo wolnych świąt, z Narodowym Dniem Niepodległości na czele. Taki długi weekend zawsze się przyda na złapanie głębszego oddechu. Wśród polecanych na tę okoliczność miejscowości w górach, Karpacz z pewnością zajmuje szczególne miejsce.

Jedna z dwóch turystycznych stolic polskich Karkonoszy zachowuje dużą atrakcyjność przez okrągły rok. I to niezależnie od warunków pogodowych, a jak doskonale wszystkim wiadomo te w trakcie długiego weekendu listopadowego w górach potrafią być całkowicie skrajne. 

Od przyjemnej, słonecznej aury zachęcającej do długich, pieszych wycieczek po malowniczych szlakach Karkonoskiego Parku Narodowego i zdobywania Śnieżki, aż po przenikliwy chłód, hulający wiatr, burze z piorunami, a w ekstremalnych przypadkach nawet zamiecie śnieżne. 

Tak czy siak, w Karpaczu z dużą bazą noclegową zawsze będzie co robić.

Co robić w Karpaczu w listopadzie?

Wprawdzie miasto nie słynie zbytnio z historycznych zabytków, ale jest jeden historyczny obiekt, który koniecznie trzeba tutaj zobaczyć. Mowa tutaj o średniowiecznej Świątyni Wang, bardzo dobrym przykładzie pięknej, skandynawskiej architektury sakralnej. Ten piękny kościół trafił do Karpacza z dalekiej północy w XIX wieku - a całe przedsięwzięcie było o tyle ułatwione, że w całej drewnianej konstrukcji nie wbito ani jednego gwoździa. A to tylko jedna z wielu atrakcji, na jakie mogą liczyć turyści wybierający się na listopadowy weekend. Zainteresowani barwnymi legendami z regionu koniecznie muszą odwiedzić Karkonoskie Tajemnice - multimedialne quasi-muzeum, które niedawno zwyciężyło w plebiscycie na 7 Nowych Cudów Polski 2017, organizowanym przez prestiżowy magazyn National Geographic.

Inną turystyczną wizytówką, z jakiej w całym kraju słynie Karpacz, jest niezwykle bogate w wartościowe eksponaty Miejskie Muzeum Zabawek. Początkowo była to prywatna kolekcja, później przekazana na rzecz miasta i od czasu do czasu uzupełniana o nowe rzeczy. Sentymentalna podróż w czasy beztroskiego dzieciństwa gwarantowana. Tak samo jak na interaktywnych wystawach klocków LEGO czy w Muzeum Konsol Gier Video. Z całą pewnością ci, którzy chcieliby przeznaczyć długi weekend w listopadzie na odrobinę rozrywki w górach, będą mieli tutaj wiele możliwości do wyboru.

Noclegi w Karpaczu na jesień

Zdecydowana większość obiektów jest całoroczna, ze znalezieniem noclegu w Karpaczu w listopadzie nie powinno być więc problemu.

Krótko rzecz ujmując - dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Czysty relaks, aktywny odpoczynek na sportowo, beztroska zabawa, intrygująca oferta kulturalna, ciekawe miejsca do zobaczenia… to wszystko tutaj jest i czeka na turystów. Weekend listopadowy w Karpaczu stanowi godną uwagi, niezwykle kuszącą propozycję.

Galeria
Dodano: 2017-09-29 11:51:00

Komentarze (2)
MaThek
29.09.2017 13:25

A mnie jakiś czas temu dochodziły słuchy, że jedna czy dwie stacje narciarskie z Karpacza zainwestowały w nowoczesne systemy naśnieżania. Czy też fabryki niby-śniegu, co to nawet przy parunastu stopniach na plusie jest się w stanie utrzymać na stoku. Jeśli to prawda, to na długi weekend listopadowy warto zabrać ze sobą swój sprzęt narciarski!

Anonim
8.07.2019 08:32

W Karpaczu jest w tej chwili mnóstwo atrakcji, muzea, wystawy... Na weekend listopadowy na bank będą otwarte, w końcu to miejscowość turystyczna.

Dodaj komentarz